Psycholog

Dr nauk hum Anna Owczarek

Absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego, doktor Psychologii, psychoterapeuta

Prowadzi psychoterapię krótko-i długoterminową indywidualną oraz konsultacje małżeńskie

Posiada doświadczenie w pracy z osobami dorosłymi i młodzieżą z trudnościami emocjonalnymi .

Na czym polega pomoc psychologa?

Spotkania z psychologiem  mają początkowo charakter konsultacji psychologicznej pary lub jednej osoby,  podczas której próbuje się określić czy przeżywane przez osoby problemy (także zdrowotne) mają podłoże psychologiczne. Następnie w toku dalszych spotkań, jeśli osoby wyrażają gotowość podejmuje się pracę psychoterapeutyczną polegającą m.in. na uświadomieniu sobie i odblokowaniu tłumionych uczuć i potrzeb oraz wzmocnieniu potencjału jednostki i małżeństwa, odkryciu mocnych stron, pogłębieniu więzi emocjonalnej. Jeśli niepłodność pary ma charakter psychosomatyczny to psychoterapia może okazać się pomocną metodą leczenia.

Zapraszamy na spotkania z psychologiem wszystkie pary:

–  starające się o potomstwo i przeżywające trudności z tym  związane (doświadczające m.in. przygnębienia, napięć, lęków, stanów depresyjnych  czy nerwicowych, zaburzeń psychosomatycznych);

– borykające się z problemem nieprzeżytej żałoby po poronieniu czy utraty nadziei na poczęcie dziecka;

– przeżywające w małżeństwie kryzys czy trudności komunikacyjne, chcące lepiej się rozumieć i być dla siebie wsparciem;

– pragnące pogłębić więź emocjonalną miedzy sobą;

 

Na wizytę można się umówić poprzez rejestrację. Z usług mogą korzystać również osoby nie będące pacjentami Naprocentrum.

Cennik wizyt:

Terapia/konsultacja indywidualna  100 zł

Terapia/konsultacja małżeńska 150 zł

 

Zapraszamy na spotkania!

 

Seksuolog

mgr Iwona Czaja

Psycholog, seksuolog, psychoterapeuta, trener. Absolwentka magisterskich Studiów Psychologicznych oraz podyplomowych Studiów z Seksuologii Klinicznej. Ukończyła I i II stopień Terapii Krótkoterminowej Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (SFBT – Solutions Focused Brief Therapy).

Posiada certyfikat psychoterapeuty SNP PTP i SP PTP. Zwolenniczka podejścia integracyjnego, amatorka myślenia prowokatywnego i mediacji w pracy terapeutycznej i szkoleniowej. Jako certyfikowany trener FamilyLab wspiera dorosłych w rozwijaniu ich kompetencji wychowawczych i budowaniu zdrowych relacji między nimi a dziećmi, a także nimi samymi. Stale podnosi swoje kompetencje poprzez udział w różnorodnych szkoleniach, kursach i konferencjach.

Prowadzi terapię indywidualną, par i rodzin. Doświadczenie zdobywa współpracując z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej, Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie, Placówkami Opiekuńczo-Wychowawczymi, Ośrodkiem dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem. Wspiera rodziców po stracie dziecka, pracuje z osobami w kryzysie, konflikcie i po wydarzeniach traumatycznych. Prowadzi warsztaty rozwoju osobistego, terapeutyczne i psychoedukacyjne.

 

Na wizytę można się umówić poprzez rejestrację. Z usług mogą korzystać również osoby nie będące pacjentami Naprocentrum.

Cennik wizyt:

Terapia/konsultacja indywidualna  150 zł

Terapia/konsultacja małżeńska 180 zł