Aktywność seksualna

Czas zacząć aktywność seksualną…

Zastanawiasz się pewnie kiedy to najlepsza chwila? Moja podpowiedź brzmi: ZAWSZE! I to nie pomyłka… Człowiek psychicznie i fizycznie jest istotą seksualną. Będziesz aktywna seksualnie, gdy będziesz zachowywać się jak kobieta –gdy nie będziesz tłumić swojej wrażliwości, gdy nie będziesz udawać, że jesteś silniejsza niż mówią to Twoje mięśnie słabsze od męskich lub  gdy będziesz marzyć o wielkiej miłości rozmawiając nocami z przyjaciółką…  Słowo seks tak naprawdę znaczy płeć i powinno pociągać za sobą to wszystko, co w Twoim przypadku niesie kobiecość, czyli emocjonalność, kreatywność, intelekt, duchowość, fizyczność. Narządy płciowe stanowią tylko kilka procent w seksualności człowieka, a jako główny narząd seksualny człowieka uznaje się mózg!

Dobrze, a teraz przejdźmy do spraw fizycznych– kiedy czas zacząć współżycie płciowe? Jedni radzą – gdy tylko masz ochotę, inni gdy prosi Cię o to chłopak…  A ja sugeruję Ci lepiej poczekać, niż być cudzą tanią przyjemnością. Twoja czystość jest Twoją własnością i skarbem. Ty i tylko Ty masz nią zarządzać. Możesz ofiarować ją chłopakowi poznanemu na wakacjach, który za parę tygodni wyjedzie do innej miejscowości, zapomni o Tobie i nie wiadomo czy się jeszcze spotkacie. Możesz pójść na całość na jakiejś imprezie i oddać się chwilowej namiętności. Możesz zamieszkać z chłopakiem „na próbę”. Zapytaj jednak siebie. Czy nie pragniesz oddać siebie temu, który najpierw o Ciebie zawalczy? Który przyrzeknie Ci wierność? Który świata nie będzie widział poza Tobą i będziesz jego królową nie tylko jednej nocy, ale przez całe życie?! Który zagwarantuje Ci bezpieczeństwo i będzie przez długie lata troszczył się o Ciebie i o Twoje dziecko? Nie ceń się zbyt nisko. Odkryj w sobie pragnienie do pięknej, głębokiej i trwałej relacji!

Musisz wiedzieć, że narząd rodny nastolatki nie jest w 100% gotowy na podjęcie współżycia ze względu na niedojrzałość i większą predyspozycję do stanu zapalnego. Jakie to ma przełożenie na płodność w przyszłości? Warto więc odłożyć inicjację seksualną na później, by móc korzystać ze swojej płodności przez całe życie.

Zapytasz pewnie – o jakim dziecku mowa? Każdy dojrzały człowiek wie, rozpoczynając współżycie należy liczyć się  z możliwością poczęcia dziecka niezależnie od stosowanych metod antykoncepcyjnych. Medycyna nie zna ŻADNEJ metody antykoncepcyjnej, która daje 100% gwarancji na skuteczność w odkładaniu poczęcia. Niespodziewane ciąże nie często, ale jednak zdarzają się przy stosowaniu prezerwatyw, doustnej antykoncepcji hormonalnej, wkładkach wewnątrzmacicznych, a także Metod Rozpoznawania Płodności. Troszcząc się więc o dobro dziecka, które możecie sprowadzić na świat poprzez współżycie, zatroszczcie się też o to, by wasz związek był trwały.  Wniosek snuje się więc taki, że najbezpieczniejszym czasem na rozpoczęcie współżycia jest czas po zawarciu związku małżeńskiego. Wówczas dziecko będzie  rozwijało się w rodzinie, w poczuciu bezpieczeństwa, właściwego dla zdrowia psychicznego.

Przejdź do treści