
Mgr Sylwia Sommer
Psycholog, terapeuta par. W 2008 roku ukończyła studia z psychologii na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Jest także absolwentką dwuletniego Studium Socjoterapii i Treningu Interpersonalnego w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. W 2015/16 roku odbyła szkolenie w podejściu systemowym z terapii małżeństw i par oraz podstawowe szkolenie z terapii rodzin prowadzone przez Krakowską Fundację Rozwoju Psychoterapii.
Posiada doświadczenie w pracy zarówno z osobami dorosłymi, jak i dziećmi i młodzieżą. Pracowała z osobami dorosłymi m.in. w Domu Pomocy Społecznej w Malborku. Jest członkiem zespołu interdyscyplinarnego do spraw przeciwdziałania przemocy przy GOPS w Malborku.
Od 2010 roku zatrudniona na stanowisku psychologa szkolnego w Malborku a od 2015 roku pracuje również dla Centrum Psychologiczno-Pastoralnego "Więź" w Tczewie, gdzie zajmuje się prowadzeniem konsultacji psychologicznych i psychoterapią indywidualną oraz par i rodzin.
Na czym polega pomoc psychologa?
Spotkania z psychologiem mają początkowo charakter konsultacji psychologicznej pary lub jednej osoby, podczas której próbuje się określić czy przeżywane przez osoby problemy (także zdrowotne) mają podłoże psychologiczne. Następnie w toku dalszych spotkań, jeśli osoby wyrażają gotowość podejmuje się pracę psychoterapeutyczną polegającą m.in. na uświadomieniu sobie i odblokowaniu tłumionych uczuć i potrzeb oraz wzmocnieniu potencjału jednostki i małżeństwa, odkryciu mocnych stron, pogłębieniu więzi emocjonalnej. Jeśli niepłodność pary ma charakter psychosomatyczny to psychoterapia może okazać się pomocną metodą leczenia.
Zapraszamy na spotkania z psychologiem wszystkie pary:
- starające się o potomstwo i przeżywające trudności z tym związane (doświadczające m.in. przygnębienia, napięć, lęków, stanów depresyjnych czy nerwicowych, zaburzeń psychosomatycznych);
- borykające się z problemem nieprzeżytej żałoby po poronieniu czy utraty nadziei na poczęcie dziecka;
- przeżywające w małżeństwie kryzys czy trudności komunikacyjne, chcące lepiej się rozumieć i być dla siebie wsparciem;
- pragnące pogłębić więź emocjonalną miedzy sobą;