O Kobiecie wewnętrznie

Kim są kobiety? To istoty zupełnie odmienne od mężczyzn. Różnice płciowe zauważalne są na każdym kroku: w sposobie myślenia, odczuwania, w innej wrażliwości, w zwracaniu uwagę na szczegóły, w sposobie dyskusji, wypowiadania się, w innych marzeniach i potrzebach. Wynika to z różnej budowy mózgu, inaczej działającego układu hormonalnego.

Każda komórka Twojego ciała informuje- Jesteś KOBIETĄ!!!

Jako kobieta jesteś niepowtarzalna – psychicznie i biologicznie. Nic dziwnego, że marzysz o byciu traktowana przez swojego chłopaka jako ta jedyna. Masz to wpisane w Twoim sercu, sercu Kobiety. Co więcej, nic też dziwnego w tym, że gdy rozmawiasz z koleżanką o cyklach miesięcznych, to nie wszystko wygląda u Was identycznie tak samo… Jesteś oryginałem nie do podrobienia, jesteś wyjątkowa!
Przechodząc do „wnętrza biologicznego” , tym co różni Cię od mężczyzny jest przede wszystkim materiał genetyczny. Każda komórka Twojego kobiecego ciała, która pozornie nie ma funkcji płciowych –np. komórka wątroby, naskórka, czy mięśnia zawiera w sobie materiał genetyczny uporządkowany w chromosomach, także chromosomach płci określanych u kobiet jako XX. U mężczyzny zaś znajdziemy chromosomy XY. To właśnie one określają płeć. Żadna operacja plastyczna czy przyjmowanie hormonów, nie spowodują 100% zmiany płci, ponieważ informacja o Twojej płci jest zapisana w całym organizmie.
Konsekwencją informacji genetycznej zapisanej na chromosomach XX są narządy płciowe: zewnętrzne – wargi sromowe, łechtaczka, przedsionek pochwy oraz wewnętrzne – pochwa, macica, jajowody i jajniki. Macica jest organem, w którym jeśli do tego kiedyś dopuścisz, będzie rozwijał się mały człowiek. Warto więc dbać o te narządy.

Przejdź do treści