NaProTechnology®

Dowiedz się więcej o Naprotechnologii

Natural Procreative Technology

NaProTechnology® (ang. Natural Procreative Technology) – można przetłumaczyć jako Technologia Naturalnej Prokreacji, jest dziedziną medycyny związaną z diagnostyką i leczeniem niepłodności, z wykluczeniem metod wspomaganego rozrodu ( m.in. in vitro). Twórcą i inicjatorem naprotechnologii jest prof. Thomas Hilgers - ginekolog, położnik z Uniwersytetu Creighton’a w Omaha, w USA. Od ponad 30. lat, prowadzi on badania naukowe nad cyklem miesięcznym kobiety, rozpoznawaniem jego zaburzeń i możliwościami terapeutycznymi. Czytaj więcej...

Niepłodność

Niepłodność stanowi narastający problem społeczny w krajach rozwiniętych. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) uznała ją za schorzenie cywilizacyjne. W Polsce co piąte małżeństwo boryka się z problemem niepłodności. Jej przyczyny są bardzo złożone.

Skuteczność

W NaProTechnology wykorzystuje się wszystkie znane i dostępne we współczesnej medycynie metody farmakologiczne i chirurgiczne z zachowaniem naturalnego cyklu miesięcznego pacjentki.

Model Creighton

The Creighton Model FertilityCare™ System jest wystandaryzowaną metodą obserwacji płodności. Wnikliwa znajomość i obserwacja przebiegu cyklu miesiączkowego jest podstawową umiejętnością konieczną do konsultacji i leczenia u lekarza konsultanta medycznego NaProTechnology.

Metoda Angielska

Metoda objawowo-termiczna podwójnego sprawdzania, tzw. metoda angielska jest jedną z Metod Rozpoznawania Płodności (MRP). Została opracowana w Queen Elizabeth Birmingham Maternity Hospital w Wielkiej Brytanii.

Przejdź do treści